D-kategooria kursus
Kursuse viib läbi AUTOSERT

D -kategooria kursuste kohta

D- kategooria juhtimisõigus annab võimaluse juhtida ükskõik millist bussi- sõidukit, milles on lisaks juhile enam kui 8 istekohta.

Koolituse teoreetiline osa on veebipõhine (Teooria.ee, Liikluslab.ee).

Kursus koosneb 20 teooriatunnist (1 tunni kestvus on 45 minutit) ja 20 sõidutunnist  (1 tunni kestvus on 45 minutit).

Sõidutunnid toimuvad kokkuleppel sõiduõpetajaga ja teile sobival ajal.

Kursuse kestvus on 6 nädalat.

Lisainfo ja registreerimine Autosert´i kodulehel www.autosert.ee.

Transpordiameti sõidueksam toimub samal õppeplatsil, kus õppisid.

Juhul kui õpilane ei ilmu sõidutundi ega teavita sellest või teavitab hiljem kui ööpäev enne tunni algust, siis antud juhul on sõiduõpetajal õigus antud tundi mitte järele teha ja raha ei tagastata.

Nõuded D-kategooria õpilasele

Kursusel osalemiseks peab vanus olema vähemalt 24 eluaastat ning juhiloa taotleja peab omama B – kategooria juhiluba (mitte esmane) vähemalt 2 aastat.
Juhtimisõiguse kategooriad ja tingimused

D -kategooria sõidukursuse maksumus

• Kursuse maksumus 1090€+km (õppeplatsi kasutamine hinna sees)
  • Sõiduki rent riikliku sõidueksami sooritamiseks 100€+km
  • Lisasõidutund 70€+km (1 tunni kestvus on 45 minutit)- lisatunni tasu peab olema makstud vähemalt ööpäev enne tunni toimumist.

Pakett: D-kategooria buss+ametikoolitus

• D-kategooria kursus + kood 95 ilma praktikata (84t): 2049€+km

Riiklik teooria-ja sõidueksam

Juhtimisõiguse taotleja teadmiste, oskuste, käitumise ja hoiakute vastavuse hindamiseks kehtestatud eksamid koosnevad liiklusteooriaeksamist ning seejärel sõidueksamist. Juhi eksamineerimist korraldab ja eksamitulemusi hindab Transpordiamet.

Teooriaeksamile broneerib aja õpilane ise tingimusel, et teoreetiline osa on täies mahus läbitud, koolieksam sooritatud ja autokooli poolt on andmed Maanteeametile edastatud.

Sõidueksam algab ja lõpeb Autosert Autokooli õppeplatsil aadressil Narva mnt 130 või Tabasalu Kardirajal. (eksamiaja broneerib autokool).

Meie kontaktid:  EST +372 5061801
                              RUS +372 5071702

Eelseisvad kursused

D-kategooria kursused algavad Tallinnas iga kuu. Riikliku sõidueksami läbivusprotsent on Tallinna parim: 79%.